четвер, 31 липня 2014 р.

Сьогодні 100 років з дня народження Луї де Фюнеса

Луї́ Жерме́н Даві́д де Фюне́с де Галарза́  — французький актор, що працював переважно у комедійних французьких фільмах з 1945 по 1982 рр.

понеділок, 28 липня 2014 р.

День домашнього улюбленця

27 липня 2014 року біля фасаду ЧОУНБ  відділом документів із економічних, технічних та природничих наук спільно з Чернівецькою громадською організацією захисту тварин було проведено «День домашнього улюбленця».

Фотовиставку було підготовлено співробітниками бібліотеки, 6 фоторобіт з особистого архіву працівника відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів - Безпальченка Віктора.


четвер, 24 липня 2014 р.

Павло Дерев`янко "Крук" (фантастичний роман-антиутопія)

" - Я прокинувся опівночі, закляклий і заціпенілий… Вона сиділа на моєму підвіконні. Вся у чорному, обличчя закрите густою вуаллю… Але я чомусь знав, що вона посміхається. Саме того дня я задумався над таємницею Муніципалітету – тому вона й прийшла до мене! Я не міг поворухнутися, холодний піт обливав мене, я лежав каменем і навіть вдихнути не наважувався. В її долонях з чорними рукавичками були квіти, чорні маки."

 Сайт - http://kruk-book.com/
На сайті ви можете скачати книгу безкоштовно. Приємного читання!

четвер, 10 липня 2014 р.

Наша перша нагорода!

Щиро дякуємо блогу "Бібліородзинки" Львівської обласної бібліотеки для дітей за Міжнародну нагороду блогерів Liebster Blog Award!


Що ж це за нагорода? Дану нагороду дають блогам, які мають менше 200 постійних читачів. Liebster в перекладі з німецької – самий хороший, улюблений, прекрасний, а Blog Award – “премія (нагорода) блогу”, виходить – “нагорода найулюбленішому блогу”.

середа, 2 липня 2014 р.

2 липня народилися

 Ге́рман Ге́ссе (2 липня 1877, Кальв (Німеччина) —9 серпня, 1962, Монтаньйола (Лугано, Швейцарія)) — німецький письменник, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури 1946 року.
Найвідоміші твори: «Степовий вовк», «Гра в бісер».
Літературна творчість
Романтизм та автобіографічність
Для творчості Гессе, особливо раннього, характерні риси романтизму. В його перших творах відчувається дуже сильний вплив таких німецьких класиків, як Ґьоте, Шиллер, Новаліс та ін. Сучасники називали Петера Каменцинда новим Вертером, а друг і біограф письменника Уґо Баль писав у 1927 році: «Герман Гессе — останній лицар блискучої когорти романтизму». Теми й образи, властиві цьому напрямкові літератури, помітні впродовж всієї його творчості — герой протиставлений навколишньому середовищу; тема мандрів, утечі від суспільства та пошуків себе.
Іншою яскраво вираженою особливістю творів Гессе є крайня автобіографічність. Багато героїв мали реальних прототипів у житті, як, наприклад, магістр Томас — Томас Манн, батько Яків — Якоб Буркгардт. Головних героїв письменник часто наділяв власними рисами, а інколи й іменем, так Гаррі Галлер отримав ініціали автора, а Герміна — жіночий варіант імені Герман. Практично усі хоча б трохи значні події свого життя Гессе відображав на сторінках власних книг. Період навчання письменника в Маульбронні став основою роману «Під колесом», стосунки з дружиною Марією втілилися у «Росхальді», багато епізодів життя Гессе описані в «Германі Лаушері».