вівторок, 9 квітня 2019 р.

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПРАКТИКУМ «БУЛІНГ: ПРИЧИНИ ТА НАСЛІДКИ»


Наше життя складається з вчинків людей, які мають свої бажання, свої цілі, погляди, інтереси. Одним з найважливіших аспектів людських стосунків є рівень розвитку моральності. Кожна людина прагне, щоб її не тільки поважали, а й шанували. Частина молоді, та й дорослих «хворіє» на синдром дефіциту моральних цінностей що, призводить до негативних соціальних наслідків, які впливають на емоційний стан особистості і суспільства в цілому. Чому явище булінгу взагалі виникає у середовищі підлітків і молоді…?
8 квітня 2019 року у відділі абонемента філії обслуговування юнацтва Чернівецької ОУНБ ім. Михайла Івасюка відбувся психологічний практикум «Булінг: причини та наслідки», який спонукав старшокласників ліцею №3 та ЗОШ №30 замислитись над винятково важливим питанням, яке майбутнє чекає на агресорів та їх жертв.

Керівник клубу Docudays UA при обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка, Галина Добровольська, ознайомила присутніх з неформальною освітою через призму документального кіно, запропонувавши кінострічку «Паперові зірки» (2016, режисерки Інни Омельченко) та запросила присутніх до його обговорення. Учні спробували відповісти на запитання : чому жертвами булінгу найчастіше стають підлітки, які чимось вирізняються серед інших (раніше таких дітей називали "білими воронами")?  Закликала руйнувати стереотипи, які дають одним бути «вище» за інших, що ніхто не має права принижувати людину, ми маємо приборкувати власну агресію, бути терплячим один до одного.
Член Української спілки психотерапевтів, практичний психолог ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж», Наталія Оксіна, за допомогою завдань в групах дала учням можливість приміряти на собі ролі булера, жертви булінга та спостерігача. Такі вправи дали учасникам практикуму можливість самостійно зробити висновок, що булерами стають представники родин, в яких дітям не вистачає уваги й любові дорослих. Тому вони через цькування і залякування утверджуються за рахунок інших. Прагнення принизити або покалічити інших виростає з почуття власної неповноцінності. 



Провідним бібліотекарем, Іриною Хліповською, запропоновано було всім присутнім виставку-пораду «Свобода чи вседозволеність», де акцентувала увагу на те, що 18 грудня 2018 року  був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».  
Спікери заходу дали молоді пораду: в разі складної ситуації не боятися звертатися за допомогою до людини, котрій довіряєш. Це може бути хтось з батьків, родич, вчитель, психолог, поліціянт ….той кому Ти довіряєш!!!

Корисні посилання: 

  1. http://pravo.minjust.gov.ua/
  2. https://chernivtsi.legalaid.gov.ua/index.php?lang=ua




Немає коментарів:

Дописати коментар