понеділок, 15 березня 2021 р.

НОВЕ ВИДАННЯ ЧОУНБ ІМ. МИХАЙЛА ІВАСЮКА

 


Книга Буковини : анотований каталог видань 2019 року : (з фондів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка) / уклад.: Р. Повержук,
В. Безпальченко ; ред.: І. Рудько, М. Довгань. – Чернівці : [б. в.], 2020. – 204 с.

Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, свою мудрість вони довірили книгам. З давніх-давен книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле та заглянути в майбутнє.

Людині завжди було властиве бережливе ставлення до книжки, чи то були глиняні плити з клинописним текстом, чи папірусні сувої з ієрогліфами, чи пергаментні кодекси, чи паперові зошити.

Важливу роль у книзі відіграють зовнішнє оформлення, обкладинка чи оправа, формат, шрифт, ілюстрації. Оформлення книги завжди мусить бути тісно пов'язане з її змістом – воно роз’яснює, розкриває його і завжди залежить від характеру і призначення книги.

 Наша мальовнича Буковина здавна славиться літературними й мистецькими талантами, серед них чимало поетів, прозаїків, літературознавців.

З Буковинським краєм тісно пов’язані: Юрій Федькович, Ольга Кобилянська, Осип Маковей,  Ірина Вільде,  Михайло Івасюк та багато інших письменників сучасності.

З метою популяризації літератури краєзнавчої тематики та інших галузей літератури  Чернівецькою обласною універсально науковою бібліотекою імені Михайла Івасюка підготовлено і видано анотований каталог видань  «Книга Буковини - 2019», які надійшли у фонди бібліотеки. Анотований каталог видань 2019 року підготовлено і видано з метою надання широкому загалу користувачів інформації про книговидавничу справу Буковини та популяризації нових видань, які вийшли на теренах  краю.

Каталог включає бібліографічні описи та копії обкладинок книг, що надійшли до фондів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка впродовж 2019 року. Книга побудована за систематичним принципом згідно Української десяткової класифікації і складається з наступних розділів: Область в цілому. Історія краю; Загальний відділ; Філософія. Психологія; Релігія. Теологія (богослов’я); Демографія. Соціологія. Статистика; Політика; Економіка. Економічна наука; Право.  Юриспруденція; Державне адміністративне управління. Військова  справа; Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля; Етнографія. Звичаї. Традиції. Фольклор; Математика та природничі науки; Прикладні науки. Медицина. Техніка; Мистецтво. Декоративно-прикладне мистецтво. Ігри. Спорт; Мова. Мовознавство. Філологія; Художня література. Літературознавство; Географія. Географічні дослідження; Краєзнавство; Історія. Історична наука. Історіографія. Як додаток, окремо виділено видання, що продовжуються.

У межах розділів бібліографічні описи розташовані за алфавітом.

Для зручності користування каталогом складено допоміжний апарат, який містить іменний покажчик, алфавітний покажчик назв видань, в яких подаються номери позицій бібліографічних описів.

Сподіваємось, що каталог сприятиме інформаційному забезпеченню діяльності видавництв, знайде свого читача і буде корисним джерелом інформації для всіх, хто цікавиться історією, літературою та культурою буковинського краю.

Видання адресовано фахівцям книговидавничої справи, представникам органів державної влади, працівникам бібліотек, книгарень і музеїв, краєзнавцям, науковцям, студентам та усім, хто цікавиться книжковою продукцією.

  Якщо ви бажаєте знайти для себе цікаву літературу, ви можете скористатись запропонованим анотованим каталогом «Книга Буковини 2019», перейшовши за посиланням https://drive.google.com/file/d/18e4SprWX8TV0tgqJZC-WCpWiQkLtRCSR/view

1 коментар: