пʼятниця, 22 березня 2019 р.

Держава повертає гроші!


Держава повертає гроші! Фахівці розповідають, як отримати податкову знижку на навчання.
Громадяни України мають змогу отримати податкову знижку на навчання, однак українці мало про це знають, а отже й не завжди використовую таку можливість. Хто має право на податкову знижку? Як її отримати? Про це 22 березня 2019 року Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області інформував під час правопросвітницького заходу. Він відбувся у Чернівецькій обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка у рамках правопросвітньої кампанії «Відповідальне батьківство».
  Щоб повернути гроші, тобто отримати податкову знижку на навчання,  потрібно зробити 4 кроки:
1. Оплатити навчання та зберегти квитанцію для податкової про оплату. 
2. Отримати від роботодавця довідку про доходи. 
3. До 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік. 
4. Подати документи на отримання знижки в Державну фіскальну службу за місцем реєстрації та отримати податкову знижку.
Хто має право на податкову знижку?
Громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена його сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти (зокрема усиновлені). Однак є одне «але»! Громадянин не зможе отримати податкову знижку на навчання, якщо не працює офіційно, оскільки податкова знижка – це повернення частини сплаченого роботодавцем прибуткового податку з офіційної зарплати. 
Які документи необхідні для отримання податкової знижки?
• Копія паспорта. 
• Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).
• Довідка про доходи за формою №3. 
• Копія договору з закладом освіти. 
• Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання. 
• Оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).
• Податкова декларація про майновий стан і доходи. 
• Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

Сучасна біблотека,  а саме такою є Чернівецька обласна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка, - це не тільки книги, а й центр громадського та культурного життя, центр інноваційного розвитку. Окрім того, це інформаційний осередок, де громадяни обмінюються важливою інформацією.  Оскільки одне з найактуальніших питань для громадян, яке на часі – вибори Президента України 2019, тож фахівець системи безоплатної правової допомоги також поінформувала працівників бібліотеки про інформаційну кампанію «Я маю право голосу!». Зокрема присутні дізнались, куди потрібно звертатись, якщо порушені виборчі права.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.
Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

Немає коментарів:

Дописати коментар