Docu/Клуб


Перегляд фільму "Полум'яні голоси"

23 березня 2017 р. у відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів відбулося чергове засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. Михайла Івасюка. Присутніми були учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, які мали змогу переглянути документальний фільм ізраїльського режисера Ноа Левін «Полум’яні голоси».
Модератор кіноклубу Ольга Нагаєва  продемонструвала презентацію, де висвітлила деякі факти про ефіопських євреїв: про репатріацію їх в Ізраїль, про ставлення уряду до цієї общини, про дискримінацію по відношенню до них.
Після перегляду кінострічки відбулась дискусія, в ході якої було проведено паралелі щодо України, де законодавство не містить дієвого захисту від дискримінації та не встановлює порядку оскарження дискримінаційних дій. Були згадані випадки расової дискримінації в нашій країні. Також обговорили способи боротьби з цим ганебним явищем в суспільстві.
На завершення заходу молодь поділилася своїми враженнями від фільму та виявила бажання відвідати наш кіноклуб ще не один раз.


Перегляд фільму «Євромайдан SOS. Право на гідність»

Євромайдан – це непересічна подія в історії нашої держави, яка показала здатність наших громадян об’єднуватись задля спільної перемоги, стояти до кінця за свою ідею. Ця тема завжди буде актуальною для нас. Тому фільм «Євромайдан SOS. Право на гідність» викликав трепетні емоції у глядачів кіноклубу DocuDays UA, що діє при Чернівецькій обласній книгозбірні. Перегляд відбувся 29 листопада в рамках Мандрівного фестивалю документального кіно DocuDays UA та закриття фотовиставки “Війна за мир”. Серед запрошених були студенти історичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича, а також Ганна Акатріні, головний спеціаліст відділу взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Модератором заходу виступив координатор мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DocuDays UA в Чернівецькій області Ігор Мосін.




На Буковині стартував 

13-й Мандрівний Docudays UA.

На Буковині стартував 13-й Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини  Docudays UA.
Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. 
04 листопада 2016 року регіональні представники розпочали показ стрічок з циклу  «Енциклопедія Майдану» та спеціальної програми «DOCU/ЮНІСТЬ». На базі Герцаївської ЦРБ було організовано тренінг з медіаграмотності та перегляд документального фільму «Канцелярська Сотня», а в бібліотеці-філії с. Молниця була продемонстрована презентація «Права дитини» та відбувся перегляд стрічки «Кровлі: кожному ковбою потрібен свій кінь» (реж. Андре Гьорман, Німеччина, 2015).
Модераторами заходів були регіональні координатори фестивалю - Дмитро Міцевич та Денис Татарчук.











Ввечері в «Лабораторії культури», за адресою вул. Якоба фон Петровича, 2 ми мали змогу переглянути стрічку "Жива ватра»" Остапа Костюка. Це мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні змін. За останні два роки стрічка здобула низку призів на міжнародних кінофестивалях і презентувала світові сучасну українську документалістику.

1 червня – Міжнародний день захисту дітей


1 червня – Міжнародний день захисту дітей, свято малюнків на асфальті, свято солодкої вати й веселих прогулянок. Саме цього дня дорослі нагадують дітям про їхні права та свободи. Однак доцільно проводити такі бесіди частіше, оскільки обставин, пов’язаних із порушення дитячих прав існує безліч.
Кіноклуб Docudays UA при Чернівецькій обласній бібліотеці ім. М. Івасюка долучився до святкування Дня захисту дітей, запросивши учнів 4 класів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Ю. Федьковича до перегляду мультфільмів про права дітей. Під час перегляду відбулось спілкування модератора з маленькими глядачами. Діти ділились своїми знаннями про права, розмірковували, для чого їм потрібно знати свої права, що для цього необхідно. Щоб не обтяжувати дітей складною термінологією, було продемонстровано презентацію з яскравими малюнками та коротенькими віршиками, які висвітлювали деякі статті Конвенції ООН про права дитини.



Частування цукерками, перегляд мультфільму, жваве спілкування в стінах бібліотеки – так розпочався День захисту дітей для наших маленьких відвідувачів, сподіваємось, що невеликий урок права їм запам’ятався. 




«Грішна хвороба»
У рамках роботи клубу Docudays UA  при Чернівецькій обласній науковій бібіліотеці ім. М. Івасюка відбувся перегляд документального фільму «Грішна хвороба» режисера Яна Яап Кейпера (Нідерланди).  В перегляді та обговоренні фільму взяли участь студенти Чернівецького державного медичного університету.
Головна героїня фільму, яка очолює групу активістів в боротьбі за права ВІЛ-інфікованих, викликала неоднозначну реакцію у глядачів. Студенти дискутували на тему правової захищеності ВІЛ-інфікованих, порушення прав  та дискримінації меншин даної категорії, недотримання прав свободи слова та думки.
Один з учасників заходу висловив свою незгоду з деякими аспектами  законодавчої основи  ВІЛ-інфекції/СНІДУ в Україні.
По завершенню, учасники клубу прийшли до висновку, що глобальна пандемія ВІЛ-інфекції, одним з осередків якої є Україна, Росія та інші пострадянські держави, створила не тільки безліч складних медичних проблем. Багато в чому вона є насамперед соціальною проблемою і вимагає прийняття спеціальних заходів, спрямованих на захист прав як кожної людини, так і інтересів суспільства в цілому.

Модератором заходу - Ольга Нагаєва, головний бібліотекар відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів.


«Ромська мрія»

20 травня 2016 року в Сторожинецькій районній бібліотеці в рамках загальноєвропейської кампанії відзначення Днів Європи - 2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!» мали змогу переглянути фільм режисера Романа Бондарчука «Ромська мрія».

«Ромська мрія» – це чотири історії про мешканців таборів Закарпаття. Дениса, Мирослава, Діану та Ренату вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями.
Організатори перегляду: товариство «Український Народний Дім у м. Чернівці» (Дмитро Місевич та Денис Татарчук) та кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. М. Івасюка (Галина Добровольська).



«Євромайдан-SOS»

В рамках загальноєвропейської кампанії відзначення Днів Європи - 2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!» 19 травня 2016 року, на европейській вечірці,  кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. М. Івасюка  продемонстрував документальну кінострічку «Євромайдан-SOS» (реж. С. Лисенко, керівник проекту Р. Бондарчук).

Допомогли в модеруванні Дмитро Місевич, представник товариства «Український Народний Дім в м. Чернівці та Ігор Мосін, громадська приймальня УГСПЛ м. Чернівці.




13 квітня 2016 року відбулося засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини  Docudays UA.
Учні 10 класу Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 мали змогу переглянути документальний фільм «Трудний» (режисер Микола Бондарчук).  Герой фільму — підліток, у якого є мати і дід, але він мешкає в притулку для сиріт.
Модераторами виступили Ігор Мосін, представник Чернівецької міської молодіжної організації «Клуб Української Молоді» та Ольга Нагаєва, головний бібліотекар відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, які донесли інформацію  про права дитини, що закріплені в Конвенції ООН, Конституції України, законах України та 
Сімейному кодексі.

Сучасна молодь не завжди обізнана в своїх правах. Діти не знають, як отримати захист в непередбачуваних ситуаціях, вони не розуміють, що іноді несправедлива поведінка дорослих – це є порушенням їх прав, не знають як спрацьовує механізм правового захисту. Тому, сюжетна лінія фільму «Трудний» дала нам привід підняти тему розмови саме про права дітей.
Що спонукає неповнолітніх тікати від батьків? Що їх чекає на вулиці? Як держава опікується безпритульними дітьми?  Крім того, ми обговорили проблему  ігрової залежності та стосунків між батьками й дітьми. Учасники засідання намагалися відповісти на болючі питання та розібратися в причині виникнення таких проблем.



07 квітня 2016 року кіноклуб Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. М.Івасюка на прохання учніської ради Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 здійснив виїзне засідання з показом документальної стрічки “Абетка” (режисер Мадлі Ляене) та "Відкритий урок" (режисер  Наталія Машталер). 

 В ході дискусіїї учні  мали змогу порівняти право на освіту в Ліберії та в нашій країні. Ми маємо змогу вчитися розмовляти на інших мовах, але не завжди використовуємо можливості.




Наш кіноклуб  Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. М.Івасюка  продовжує свою роботу…І цього разу (25 лютого) ми відвідали Чернівецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 1. Учням 11 класу ми запропонували для перегляду фільм «Проголосуйте за мене, будь ласка».
 На питання модераторів про враження, учні виявили зацікавлення, оскільки впізнали в сюжеті фільму сучасну систему виборчого процесу нашої країни, також вони давали своє визначення й бачення поняття  «демократія» - влада народу, справедливі закони для людей, основа суспільного розвитку тощо…Було досить цікаво слухати думки активних і достатньо обізнаних хлопців та дівчат.

Провівши вже четвертий показ фільмів, ми, як модератори, ділимося враженнями про аудиторію, порівнюємо реакцію різних груп глядачів, оцінюємо правову обізнаність нашої молоді. Відмічаємо для себе: обізнаних і активних; необізнаних, але активних;  байдужих. На щастя, більшість молоді проявляє себе досить ініціативно, намагається відповісти на питання модераторів, замислюється і робить висновки. Гадаю – це і є основне в роботі нашого клубу.

Працюємо далі, чекаємо нових зустрічей…


19 лютого 2016 року відбулося  ще одне виїзне засідання кіноклубу  Docudays UA  у Чернівецьку  спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю № 6 з документальною кінострічкою “Проголосуйте за мене, будь ласка!”(режисер Вейдзюнь Чен). Учні уважно переглянули фільм, прийняли активну участь в обговоренні, відповіли на питання «Що таке демократія?», «Як відбуваються вибори до “учнівського самоврядування” в їх школі?» . В ході дискусії, учні прийшли до висновку, що  кожний громадянин України повинен знати, що він може розцінювати особисте право обирати і бути обраним. Голос однієї людини може бути вирішальним у долі  школи та й усієї країни.



Увага! Розпочав роботу Кіноклуб медіа-просвіти з прав людини Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ
імені Михайла Івасюка

Чудова новина від відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів: розпочав свою роботу Кіноклуб медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документальних фільмів про права людини, в рамках якого і розпочав роботу наш клуб.
Кіно – найкращий спосіб провести дозвілля, а якщо це якісний, глибокий за змістом фільм – це мотивація  замислитись про що-небудь. Іноді ці думки спонукають людину змінитися або змінити світ на краще.
Працівники нашого відділу (Галина Добровольська, Ольга Нагаєва) спільно з Денисом Татарчуком, представником товариства «Український Народний Дім у Чернівцях» вже здійснили два виїзних засідання.
16 лютого відбулося перше виїзне засідання клубу з документальною стрічкою “Проголосуйте за мене, будь ласка!” (режисер Вейдзюнь Чен).  Учні 9 класу  Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 31 сприйняли фільм позитивно, оскільки він є досить актуальним на сьогодні. Діти провели паралелі із виборами в Україні та до учнівської ради.
 

17 лютого модератори клубу відвідали Чернівецький ліцей № 3 медичного профілю, де  продемонстрували фільм “Абетка” (режисер Мадлі Ляене). Після перегляду обговорили проблему права на навчання у різних країнах світу.
Демонструючи фільми, ми спостерігали за реакцією молоді, бачили емоції на їхніх обличчях, слухали їх враження від побаченого…Гадаю наша місія була виконана – молоді люди отримали інформацію, яка спонукала їх замислитись на своїм життя, над життям в своїй країні.



Цей твір мотивує людину знаходити труднощі і справлятися з ними, бути собою, бути сильним і відповідальним перед власною совістю. Цей твір мені дуже сподобався, він заслуговує того, щоб його перечитали.
















Семінар-тренінг 
"Формування навичок з керування дискусією після показу фільму"


10-12 лютого 2016 року  в м. Києві відбувався семінар-тренінг для модераторів/керівників кіноклубів  DocudaysUA на тему "Формування навичок з керування дискусією після показу фільму", в якому взяла участь Галина Добровольська. На тренінгу були розглянуті питання "Сучасні медіатехнології організації показів фільмів", "Етапи, методи та прийоми організації дискусії", а також цікава робота в групах, де були жваві дискусії, багато цікавих ідей. Це було супер!!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар