суботу, 31 березня 2018 р.

ІІІ Всеукраїнська конференція «Документальне кіно, як інструмент медіапросвіти з прав людини»


В рамках XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на тему "Рівні Рівності" відбулася ІІІ Всеукраїнська конференція «Документальне кіно, як інструмент медіапросвіти з прав людини», де прийняла участь Добровольська Галина, керівник кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. Михайла Івасюка.

Відкрила конференцію, голова оргкомітету Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, Світлана Смаль ознайомивши нас з темою цьогорічного фестивалю та програмою конференції; про підсумки роботи Мережі кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA доповіла Алла Тютюнник (членкиня Організаційного комітету Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, керівниця Мережі кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA) та відзначення найбільш активних у медіа представників/представниць кіноклубів Docudays UA.


Далі у програмі були цікаві презентації: - проекту HeForShe Агенції "Жінки ООН", Анастасія Дівінська (керівниця Агенції ООН Жінки в Україні); - загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерства юстиції України (Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, Владислав Власюк, генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності, радники Міністра юстиції); - нової колекції фільмів для кіноклубів Docudays UA, Геннадій Кофман (член оргкомітету, програмний директор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA),  а також були представлені доповіді: - «Кіноклуби як майданчики неформальної просвіти й просування в суспільстві розуміння цінності прав людини», Володимир Яворський (член оргкомітету Міжнародного фестивалю  документального кіно про права людини Docudays UA); - «Про стан справ з  укладенням договорів між Docudays UA та установами/організаціями, при яких діють кіноклуби Docudays UA, Денис Костюнін (член оргкомітету, фінансовий директор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA); - «Фандрейзинг для локальних ініціатив» Юлія Карташова (фандрейзерка та грантменеджерка).

Учасники конференції мали можливість працювати в трьох групах: «Права дитини для дитини» (Мар'яна Гевко, голова ГО "Молодіжний центр розвитку "МІСТ"), «Педагогіка нерівності на шляху феміністичних зрушень» (ЙОШ, модераторка кіноклубу Docudays UA у Львівському палаці мистецтв, менеджерка проектів і тренерка ГО "Феміністична майстерня", експертка з антидискримінаційної експертизи шкільних підручників і програм) і «Розвиток кіноклубів з прав людини Державної кримінально-виконавчої служби України» (Олег Дука, начальник Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України полковник внутрішньої служби).
На завершення конференції мали змогу прийняти участь у майстер-класі з проведення показу та обговорення фільму на прикладі "Боротьба Джамали" (модераторки Наталія Добрянська та Марія Цип'ящук, керівниці кіноклубів Docudays UA).

Після проведення конференції учасники вирушили до кінотеатрів, де мали змогу переглянути кінострічки з номінацій DOCU/КОРОТКО, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/Хіти.
Було живе спілкування, з колегами ділились своїми напрацюваннями.
Дякую за подякУ!!!!! Якби не мій колектив, який мене підтримує і допомага у всьому, то не було цієї нагороди.
Завдяки організаторам познайомилась з цікавими людьми, дуже приємно зустрічати друзів і однодумців.... Дякую організаторам за інформативні і цікаві дні проведені в Києві. Подальших Вам успіхів!!!!.. До нових зустрічей!!!!!

Коротенька довідка: Docudays UA — єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіна про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA представляє найкращі фільми в регіонах України під час «Мандрівного фестивалю». Покази та обговорення фільмів за участю експертів та експерток із прав людини тривають із жовтня до грудня.

1 коментар: