пʼятницю, 14 грудня 2018 р.

Перегляд кінострічки «Розмови на серйозні теми» (реж. Ґієдре Бейноруте, Литва, 2012)

13 грудня кіноклуб медіа-просвіти з прав людини  Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. М. Івасюка запропонував для перегляду кінострічку «Розмови на серйозні теми» (реж. Ґієдре Бейноруте, Литва, 2012).

Фільм, у якому немає зовнішньої дії, реквізиту, пейзажів та спецефектів. Головні герої – 8-16-річні діти й підлітки, котрі по-особливому описують усе, що їх оточує. Щирі розмови з ними відкривають картину сучасного світу – інколи меланхолійного, подекуди комічного, а часом і драматичного. Знятий у дусі мінімалізму,  порушуються питання самотності, любові, Бога, світу та людських взаємин. «Світ – це люди».
Переглянути кінострічку завітали учні гімназій №2 (Ірина Гаращенко, класний керівник) та №3 (Андрій Бережний, вчитель історії та громадянської освіти), студенти Вищого професійного художнього училища №5 (Павло Головатий, викладач захисту Вітчизни) та Буковинського державного медичного університету, Олеся Горошко та Інна Сохацька, кандидати фармацевтичних наук БДМУ; Марія Ежнед, викладач сестринсько-фармацевтичного відділення коледжу БДМУ.


Експертами виступили: Альона Ігнат’єва, психолог, тренер-консультант громадської організації «Сучасник Плюс»; Тетяна Білокуренко, інспектор ювенальної превенції Швченківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Чернівецькій області, старший лейтенант; Христина Осипчук, соціальний педагог Чернівецької гімназії №2;  Жанна Цурик, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області.
Захід розпочався з того, що модератор заходу Галина Пшеничко, головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, проговорила про значення Загальної декларації прав людини, яка була затверджена і проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року,  про основні права дітей, і як вони реалізуються в Україні. Наголосила про права, свободи людини та громадянина, які закріплені Конституцією України.
Керівник клубу надала коротку інформацію про автора та фільм, закликала задуматись над питаннями "Чому фільм має назву «Розмови на серйозні теми»?, "Які серйозні теми порушені у кінострічці?".

Після перегляду фільму особливо до сліз вразили характеристики героїв волонтера Нікіти Москалюка (учень гімназії №3), про те як він чітко підмітив проблему батьків і дітей, дітей з інвалідністю, булінгу. 
Пані Альона Ігнат’єва акцентувала на проблеми людської гідності. Розповіла про діяльність Громадського об’єднання «Сучасник плюс», яке веде активну протидію торгівлі людьми та допомагає жертвам трудового рабства і як не потрапити в пастку та зберегти себе.


Тетяна Білокуренко  ознайомила з поняттям булінгу, його видами та проявами, куди/до кого звертатися за допомогою в ситуації булінгу.
Христина Осипчук наголосила, що соціальний педагог - посередником між навчальним закладом та сім'єю: допомагає батькам і вчителям зрозуміти інтереси та потреби дітей в отриманні освіти й віднайти способи їх задоволення в навчальному закладі; допомагає визначати індивідуальні навчальні програми для дітей, які цього потребують (наприклад, навчання вдома). Також підкреслила, щоб діти всі проблеми проговорювали з найріднішими людьми, батьками, та знаходили компроміси.
На завершення заходу Жанна Цурик, ознайомила присутніх про інформаційну платформу «WikiLegalAid», яка функціонує за принципом Wikipedia, нею зможуть користуватись як юристи-практики, так і кожен охочий.


Кінострічка зачепила кожного, під час перегляду повна тиша в залі, а потім жваве обговорення.

Щиро дякую всім учасникам заходу, зокрема представниці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області – Галині Пшеничко, яка допомогла в модеруванні та організації заходу .


P.S.: ... хочеш зробити добру справу!!! Допомогти всім!!!.... Ми всі працюємо щоб донести потрібну інформацію про права кожному громадянину!!!!!...

Немає коментарів:

Дописати коментар